Analiza biznesowa

Analiza biznesowa, która bywa nazywana także Analizą Business Intelligence, pozwala na szybki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. System przetwarza dane na podstawie wprowadzonych faktur, zamówień etc. i pokazuje jak będzie kształtował się przepływ pieniędzy w firmie – kiedy będziesz mieć wyższy stan konta, a kiedy wpadniesz w dołek finansowy. Analiza wyników na podstawie wykresów pozwala oszacować kondycję finansową przedsiębiorstwa, co konieczne jest przy podejmowaniu decyzji o rozwoju. Taka właśnie analiza biznesowa to jedna z funkcji oferowanych przez nasz program księgowy dla małej firmy. Funkcja ta jest zaprojektowana i prezentowana w sposób maksymalnie czytelny, przejrzysty i łatwy do interpretacji.

Zobacz przyszłość finansową swojej firmy!

Warto zauważyć, że analiza biznesowa w BImanago, to ogromna oszczędność czasu , a także zasobów ludzkich, ponieważ analiza finansowa wykonywana jest przez oprogramowanie. Przekłada się to nie tylko na lepsze i bardziej trafne planowanie , ale także przedstawienie daleko idących predykcji, które pozwolą na zaplanowanie rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o twarde dane , a nie tylko przypuszczenia i wyobrażenia.

Co więcej, Analiza Biznesowa doskonale sprawdza się zarówno w przypadku małych przedsiębiorstw, które stawiają na szybki i dynamiczny rozwój, ale także w dużych firmach, których głównym celem jest zrównoważony rozwój.

Kontroluj cashflow swojej firmy z BImanago

Aktualny i bieżący widok na zobowiązania i należności umożliwia dokładną analizę kondycji finansowej. Stały monitoring cashflow pozwala na planowanie inwestycji i optymalizację kosztów firmy. W ten sposób nasz program księgowy dla małej firmy staje się potężnym narzędziem, mającym znaczący wpływ na jej dalsze funkcjonowanie.

Oprogramowanie BImanago samo przetwarza dane, podsuwają najlepsze możliwe rozwiązania. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm ukierunkowanych na dynamiczny rozwój, w których zarządzanie cashflow zaczyna przerastać właściciela.

O dobroczynnym wpływie na firmę Analizy Biznesowej doskonale wiedzą wszyscy przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na wprowadzenie takich innowacji w swoich firmach – każde działanie wymaga czasu, a jak wiadomo, nie jest on z gumy. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest zatrudnianie większej ilości pracowników, którzy generują koszty – Analiza Biznesowa w BImanago to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także duża oszczędność na mocach przerobowych pracowników firmy.

Główne funkcje

Synchronizacja Insert GT

Możliwość synchronizacji z linią oprogramowania insert GT pozwala na doskonałe połączenie funkcjonalności obydwu rozwiązań. Dzięki temu możliwe jest dokładna kontrola wszystkich najważniejszych sektorów w firmie. BImanago umożliwia całkowicie innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu, za sprawą synergii z Insert linią GT.

Cash flow na 3/6/12 miesięcy do przodu we wszystkich walutach (nie dla podstawowego pakietu)

Możliwość śledzenia swoich przepływów finansowych pozwala na dokładne oszacowanie kondycji firmy. Dzięki BImanago możliwy jest także cash flow na 3/6/12 miesięcy do przodu, co umożliwia bardzo dokładne planowanie wydatków. Co więcej, funkcja cash flow uwzględnia nie tylko złotówki, czy dolary, ale wszystkie dostępne dziś waluty – pozwala to na wykonywa szczegółowych i rzetelnych analiz.

   • Cash flow na 3/6/12 miesięcy.

   • Kalendarz płatności.

   • Monitorowanie sytuacji finansowej.

   • Graficzna prezentacja przepływów finansowych.

Rozwiązania systemu dla płatności

    • Płatności przeterminowane.

    • Prognoza sald kont bankowych i gotówki w czasie 3/6/12 miesięcy.

    • Kontrola należności i zobowiązań.

    • Tworzenie scenariuszy.

    • Inteligentne prognozowanie braku gotówki/środków pieniężnych.

Kalendarz płatności

Kalendarz płatności – automatyzacja wielu procesów ułatwia funkcjonowanie zarówno małych, średnich, jak i dużych firm. BImanago oferuje kalendarz płatności, dzięki któremu możliwe jest dokładne zaplanowanie wszystkich płatności, które muszą zostać wykonane w konkretnym czasie. W wywiązywaniu się ze zobowiązań i płatności, to właśnie timing jest najważniejszą kwestią. Kalendarz płatności pozwala na oszczędność czasu i automatyzację procesu płatności, który często potrafi desynchronizować działania wielu przedsiębiorstw.

Prognoza sald kont bankowych i gotówki w czasie 3/6/12 miesięcy

Pieniądze są główną siłą napędową biznesu, dlatego tak istotna jest płynność finansowa. Funkcja prognozowania sald kont bankowych i gotówki w czasie 3/6/12 miesięcy pozwala przedsiębiorcom działać w oparciu o twarde dane. Planowanie kolejnych posunięć biznesowych dzięki prognozom płynności finansowej, umożliwia ekspansywne działanie, bez ryzyka.

Tworzenie scenariuszy

Funkcja tworzenia scenariuszy jest innowacyjna i świetnie pokazuje współpracę pomiędzy człowiekiem a oprogramowaniem. BImanago jest w stanie tworzyć realne biznesowe scenariusze w oparciu o dane przedsiębiorstwa. Wygenerowane przez oprogramowanie scenariusze umożliwiają właściwe ukierunkowanie strategii rozwoju firmy. Można śmiało stwierdzić, że BImanago pełni rolę wirtualnego doradcy, który z najwyższą precyzją podpowiada scenariusze oparto o konkretne dane.

Graficzna prezentacja przepływów finansowych

Wizualizacja cash flow w formie graficznych wykresów ułatwia szybką orientację w sytuacji przedsiębiorstwa. Graficzne prezentacje zapewniają skuteczne przedstawienie wszystkich najważniejszych danych, w prostej i estetycznej formie. Umożliwia to szybką analizę przepływów finansowych i tworzenie strategii działania w oparciu o rzetelnie przedstawione informacje.

Inteligentne prognozowanie braku gotówki/środków pieniężnych

Planowanie działań biznesowych wymaga nie tylko dobrej strategii, ale także i niezachwianej płynności finansowej. BImanago zapewnia inteligentne prognozowanie braku gotówki/środków pieniężnych, co bezpośrednio przekłada się na stałą kontrolę finansowej sytuacji przedsiębiorstwa.

Synchronizacja Insert GT

Cash flow

Płatności

Kalendarz płatności

Prognoza sald kont

Tworzenia scenariuszy

Graficzna prezentacja

Inteligentne prognozowanie

Wszystkie dane analizowane w jednym miejscu!

Systemy business intelligence, pozwalają na szybką i skuteczną analizę ogromnych wolumenów danych, dlatego BImanago doskonale sprawdza się zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Dzięki temu możliwe jest tworzenie wielu zestawień danych księgowych i finansowych, które w pełni obrazują procesy i zmiany zachodzące wewnątrz firmy. Analiza tak dużych ilości danych, jak: przychody, wydatki cykliczne i nieregularne zapewnia wartościową wiedzę, która w zdecydowanym stopniu pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych.

Funkcja analizy biznesowej, jaką zawiera nasz program księgowy dla małej firmy, to niezawodny doradca, opierający się wyłącznie na sprawdzonych danych. Mogą okazać się kluczowe w planowaniu strategii rozwoju oraz wykryciu elementów, które zakłócają sprawny przepływ finansów firmy. Dlatego z BImanago możesz zyskać znacznie więcej, niż podejrzewasz!

Zastosowanie najnowocześniejszych technologii umożliwia osiągnięcie wysokiej precyzji wszystkich analiz, niezależnie od wielkości wolumenu danych. Przekłada się to na możliwość dokładnej analizy niezależnie od ich rodzaju oraz celu jej sporządzenia.

Przejrzysty interfejs, czyli maksymalny komfort pracy

Dobra analiza biznesowa charakteryzuje się prostym i przejrzystym przedstawieniem jej wyników. Czytelny interfejs pozwala szybko i sprawnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi elementami analizy biznesowej. Dzięki temu wszystkie najważniejsze informacje widoczne są w jednym miejscu. Co więcej, diagramy, wykresy i indeksy pozwalają na czytelne zobrazowanie wszystkich najważniejszych informacji wyciągniętych z czystych danych. Systemy business intelligence to przyszłość biznesu, dlatego postaw na innowację i rozwój. Postaw na BImanago!

Zacznij korzystać już teraz!