Jaki program do jednoosobowej działalności?
Prowadzenie każdej działalności gospodarczej – w tym jednoosobowej – wiąże się z koniecznością wystawiania różnych dokumentów. Są to między innymi faktury dla kontrahentów, dokumenty magazynowe, a także obowiązkowe raporty dla Urzędu Skarbowego. Niegdyś należało wszystko wypełniać ręcznie, co nie tylko zajmowało sporo czasu, ale niosło również pewne ryzyko popełnienia błędu – człowiek nie jest, niestety, nieomylny.
Sytuację tę zmieniły programy przeznaczone dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Dzięki nim nawet całkowity laik w dziedzinie rachunkowości nie będzie mieć problemów w wystawianiem faktur, generowaniem raportów oraz podobnymi czynnościami. Który program wybrać, jeśli prowadzi się samodzielną działalność gospodarczą?
Najlepsze programy dla jednoosobowej działalności gospodarczej
Zanim przejdziemy do wskazania konkretnych propozycji, warto zastanowić się, co powinien oferować program dla przedsiębiorców, aby nazwać go godnym polecenia? Tutaj można wymienić kilka funkcji, które po prostu musi mieć. Są to:
- możliwość tworzenia bazy klientów;
- możliwość wystawiania faktur różnego rodzaju (w tym korekt);
- mechanizmy umożliwiające generowanie dokumentów księgowych.
Istotna jest również forma programu. Tu mamy dwa rodzaje do wyboru: instalacyjne, które znajdują się na twardym dysku firmowego komputera oraz online, czyli aplikacje z których korzysta się w chmurze. Czym kierować się podczas wyboru jednego lub drugiego rozwiązania? Po prostu własną wygodą.
W obu przypadkach płacisz za licencję lub abonament na określony czas. Co ważne – możesz wliczyć ten wydatek w koszty prowadzenia DG.
Podstawa to nie wszystko
Choć podstawowe rzeczy są istotne, to jednak program dla jednoosobowej działalności nie musi kończyć na tym ich funkcjonalności. Doskonałym przykładem BIManago – tutaj oprócz wymienionych rozwiązań otrzymujesz szereg dodatkowych funkcji, w tym istotny moduł analizy biznesowej. Ten niezwykle praktyczny dodatek umożliwia nie tylko ocenę obecnej kondycji finansowej firmy, ale również prognozowanie przyszłych wydatków.
Jedną z funkcji modułu jest stały monitoring cashflow. Przekłada się to na możliwość planowania inwestycji oraz lepszą optymalizację kosztów firmy. W efekcie masz przejrzysty obraz tego, co możesz zdziałać oraz nie wydajesz niepotrzebnie środków. Jednak na tym nie koniec – dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji program przewiduje również przyszłą kondycję finansową. To pozwala na zaplanowanie wydatków oraz inwestycji.
Sztuczna inteligencja pomoże Ci w rozwoju biznesu
Program do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej to nie tylko wygoda przy rozliczeniach oraz wystawianiu dokumentów, ale również pomoc przy planowaniu rozwoju firmy. Dlatego już dzisiaj warto pomyśleć o wyborze narzędzia, z którego będziesz korzystać każdego dnia. Jeśli chcesz mieć pełną pomocą – pomyśl o BIManago. Z pewnością nie rozczarujesz się możliwościami tego nowoczesnego, łatwego w obsłudze rozwiązania.